Poznaj dobroczynna moc masażu Shantala dla dziecka i osoby masującej!

Masaż Shantala jest to delikatny masaż całego ciała, oparty na określonej sekwencji ruchów. To RODZIC, a nie specjalista, może być tą osobą, która masuje swoje dziecko.

Przyczynia się do powstawania prawidłowej więzi emocjonalnej między dzieckiem a opiekunem, daje niezwykłe doznanie bliskości, poprawia funkcjonowanie wszystkich systemów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu (krążenia, wydalniczego, trawiennego, oddechowego, regulacja snu). Jest bodźcem stymulującym dla układu nerwowego. Uczy dziecko orientacji w schemacie ciała, granic własnego ciała. Jest rekomendowany zarówno dla dzieci zdrowych, jak i tych z dysfunkcjami.

Można go wykonywać od pierwszych dni życia, masować zarówno noworodki, niemowlęta, jak i dzieci starsze czy osoby dorosłe.  Modyfikuje się tylko odpowiednie techniki.

Zapisz się na warsztat:

Czas trwania: cykl 2 indywidualnych spotkań po 1,15 godziny, konkretny termin do ustalenia

Na warsztat zapraszamy oboje rodziców (jeśli oboje nie mogą, to jednego rodzica)  lub rodzica i opiekuna/osobę bliską (która na co dzień opiekuje się dzieckiem) – z jednym dzieckiem mogą przyjść nie więcej niż dwie osoby. Dwie osoby dorosłe mogą przyjść z dwójką dzieci. Nie ma możliwości przyjścia jednego dorosłego z dwójką lub więcej dzieci.

W przypadku braku możliwości przyjścia z dzieckiem prosimy o kontakt – udział jest możliwy – ćwiczenia będą wykonywane na lalce demonstracyjnej lub pluszowej zabawce. Zapraszamy zatem także kobiety w ciąży – będą ćwiczyć na lalce lub zabawce.

W budynku konieczne jest wejście na pierwsze piętro schodami, zostanie udostępnione miejsce do pozostawienia wózka dla osób, które będą tego potrzebować.

Koszt warsztatu (cyklu dwóch spotkań):

Dziecko + jedna lub dwie osoby dorosłe – 350 zł

Jeśli rodzice chcą przyjść z dwojgiem dzieci, wtedy koszt warsztatu dla dwójki dzieci i dwóch osób dorosłych – 400 zł

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłacenie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 100 zł.

Prosimy o dokonywanie wpłat na nr konta:

WGP

Multibank
94 1140 2017 0000 4102 0648 5397
w tytule przelewu proszę podać swoje imię i nazwisko.

Przed warsztatem prosimy o wypełnienie, i przesłanie do nas mailem, ankiety – najpóźniej na dwa dni przed warsztatem.

W przypadku poważnych problemów zdrowotnych prosimy o kontakt w celu wykluczenia przeciwwskazań do uczestnictwa w warsztacie.

Warsztat prowadzi Agnieszka Majerowicz – psycholog, trener, instruktor masażu dzieci i dorosłych Metodą Shantala.

UWAGA: jeśli sami zbierzecie grupę (maksymalnie dla trzech rodzin; trzech kobiet w ciąży), przeprowadzimy warsztat grupowy. Szczegóły do ustalenia.

UWAGA: rodzice, którzy ukończyli warsztat budowania więzi z dzieckiem Metodą Shantala, mogą, dodatkowo, wziąć udział w warsztacie budowania więzi dla par. Informacje na ten temat można uzyskać od osoby prowadzącej, podczas warsztatu dla dzieci.

Prowadzimy warsztaty budowania więzi:

    • Budowanie więzi między rodzicem a niemowlakiem
    • Budowanie więzi między rodzicem a małym dzieckiem
    • Warsztaty dla kobiet w ciąży i przyszłych rodziców
    • Warsztat budowania więzi dla par