Rozwód, rozstanie to jedno z najbardziej traumatycznych przeżyć, które budzi dużo sprzecznych emocji. Grupa wsparcia dla osób rozstających się i po rozwodzie może pomóc w radzeniu sobie w tej sytuacji.

Doświadczenie rozwodu, rozstania często pozostawia ślady przez długie lata. Zależy to od wielu czynników takich jak przyczyny rozstania, sposób zakończenia relacji, konflikty, kompromisy, rozstrzygnięcie sytuacji majątkowej, czy ustalenie kontaktów w przypadku posiadania przez parę dzieci. Na to nakładają się osobiste historie, wczesne doświadczenia, sposób przeżywania, radzenia sobie z trudnościami, schematy zachowań oraz myśli i przekonania.

Zazwyczaj końcowy etap, a więc rozpad rodziny, poprzedzony jest okresem napięć, wzajemnych walk, czasem utrudnianiem sobie życia. Dezorganizacja może występować na wszystkich poziomach życia. Od tego momentu wszyscy członkowie, muszą zmienić dotychczasowy styl życia, przejąć na siebie nowe obowiązki, zaakceptować odmienny sposób egzystencji. Wsparcie w sytuacji okołorozwodowej jest nieocenione, potrzebne i wartościowe. Pozwala lepiej poradzić sobie z trudnościami, omówić alternatywne sposoby radzenia sobie, wypłakać żal, wygadać złość, ułagodzić lęk, stworzyć nowy plan na przyszłość.

Jeśli doświadczasz tych wszystkich trudności, nie wiesz co dalej, cierpisz z powodu lęku, poczucia bezradności, smutku, rozpaczy, odczuwasz wzmożoną złość lub w ogóle nie potrafisz jej poczuć, obwiniasz siebie lub świat, nie wiesz jak stworzyć dalszy plan na życie, zachęcamy Cię do udziału w grupie wsparcia.

Grupa da Ci oparcie, siłę do przeżycia tego, co Cię spotkało w najlepszy dla Ciebie sposób, wysłucha, podzieli się z Tobą doświadczeniem, a poszczególni jej członkowie opowiedzą, jak sami radzą sobie ze swoimi przeżyciami. Grupa wsparcia pokaże Ci że nie jesteś sam.

Prowadzimy grupę online:

Grupa online będzie prowadzona co drugi tydzień, we wtorki, w godzinach 19.00 – 20.30. Grupę prowadzi Dominika Bielecka

Termin pierwszego spotkania:

Grupa online: po zebraniu się minimalnej liczby chętnych zostanie wyznaczony termin pierwszego spotkania.

Koszt jednego spotkania wynosi 100 zł (płatne za miesiąc z góry).
Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne. Koszt konsultacji wynosi 130 zł.

Grupa jest otwarta, można do niej dołączyć w każdej chwili.
Zapisy i informacje: info@wgp.org.pl lub pod numerem telefonu 022 402 88 89