Zofia Hecht

Psycholog, psychotraumatolog, terapeuta EMDR

Pracuje w podejściu psychotraumatologicznym z uwzględnieniem terapii EMDR. Ma doświadczenie w pracy z osobami z bardzo różnych kultur i niezależnie od problemów i zasobów z jakimi przychodzi pacjent, potrafi podejść do niego z dużą empatią. Regularnie szkoli się i korzysta z superwizji.

Jest absolwentką psychologii ze specjalnością kliniczną i studiów podyplomowych z psychotraumatologii na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła kursy terapii traumy i interwencji kryzysowej. Ukończyła szkolenie terapeuty EMDR w ramach Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk psychologicznych na Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Bielańskim, jako psycholog w Zespole do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 2 w Warszawie oraz koordynatorka wsparcia psychospołecznego w Spółdzielni Socjalnej Słuszna Strawa. Ma doświadczenie we wsparciu psychologicznym osób z doświadczeniem migracji, które przebywają lub przebywały w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Pracuje z osobami, które:

  • doświadczyły traumy (np. wypadku komunikacyjnego, napadu, przemocy fizycznej, seksualnej, tortur, doświadczenie wojny lub były świadkiem zagrożenia życia)
  • doświadczyły traumy złożonej (np. krzywdy emocjonalnej lub fizycznej w dzieciństwie, zaniedbania, separacji od opiekunów, braku poczucia stabilności i bezpieczeństwa, przewlekłego stresu, upokorzenia lub zastraszenia)
  • nie radzą sobie z żałobą po utracie bliskiej osoby lub doświadczają przewlekłej żałoby
  • doświadczają kryzysu (np. rozpadu związku, rozwodu, problemów zawodowych, rodzinnych)
  • doświadczają objawów lękowych, stałego napięcia, objawów psychosomatycznych
  • mają trudności w regulowaniu emocji (np. wybuchy gniewu)
  • mają trudność w budowaniu lub utrzymywaniu relacji
  • stosują autodestrukcyjne zachowania

Pracuje w językach polskim i angielskim z dorosłymi i młodzieżą powyżej 16 roku życia.

Sprawdź innych psychoterapeutów