Tatiana Szczepaniak

Psycholog dzieci i młodzieży oraz certyfikowany trener umiejętności społecznych.

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia oraz specjalistyczne, półtoraroczne Szkolenie z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (CBT) Dzieci i Młodzieży. Obecnie uczestniczy w całościowym, 4-letnim szkoleniu podyplomowym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego w Centrum CBT w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Pracuje w Całodobowym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci w szpitalu w Józefowie gdzie prowadzi diagnozę pacjentów, terapię indywidualną i grupową oraz konsultacje rodzinne. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w różnych placówkach z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Młody człowiek jest dla niej najważniejszy a w pracy z nim stawia przede wszystkim na budowanie atmosfery zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Wspiera także rodziców w zobaczeniu perspektywy dziecka, rozumieniu tego skąd biorą się kłopoty lub trudne zachowania dziecka i jakie potrzeby się za nimi kryją, wskazuje możliwe ścieżki rozwiązania i terapii.

Placówka: WGP Czerska Sprawdź innych psychoterapeutów