Cezary Skura

Psycholog społeczny, psycholog szkolny, psychoterapeuta w podejściu Gestalt, w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Terapii Gestalt w Krakowie. Absolwent SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego ze specjalnościami: psychoterapia i psychologia twórczości. Certyfikowany nauczyciel uważności Mindfulness, trener i nauczyciel podejść opartych na uważności, technik oddechowych, relaksacyjnych, wspierających terapię i samorozwój.

Pracuje indywidualnie, z grupami oraz z firmami. Prowadzi treningi redukcji stresu, oparte na uważności i innych systemach. Zajmuje się zajwiskiem wypalenia i sposobami odzyskiwania równowagi, energii życiowej i zasobów, w celu pełniejszego i szczęśliwszego życia. Szkoli specjalistów pracujących z ludźmi i osoby zainteresowane własnym rozwojem. Pracuje z ciałem, oddechem, energetyką człowieka, umysłem, i uczy sprawdzonych metod w tych obszarach. Przebył kurs pracy z ciałem, elementów Shiatsu z Claudią Berettą z Włoch i podstawowy poziom systemu Shiatsu u Ani Litkie i Ewy Tarasewicz.

Współpracuje także z Uniwersytetem SWPS, Instytutem Uważności i Psychoterapii, z Instytutem Rozwoju Emocji, z fundacją Etoh oraz ośrodkiem psychoterapeutycznym w Pruszkowie. Odbył szkolenie nauczycielskie dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech. Członek komisji etyki Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT.

Współprowadził pierwszy w Polsce projekt „Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche. Obecnie prowadzi trening uważności Mindfulness i współczucia Compassion, na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS. Ma na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), szereg warsztatów i sesji indywidualnych.

W pracy z człowiekiem stosuje podejście holistyczne, podejście Gestalt, psychologię zorientowaną na proces POP, podejście systemowe, oraz korzysta także z innych nurtów. Bliskie jest mu podejście integracyjne.

Placówka: WGP Czerska Placówka: WGP Wróbla Sprawdź innych psychoterapeutów